radosť tvoriť.

Letné tričká.

Poznáte túto pieseň ? Ako dieťa som ju milovalaaa ! a stále milujem. každú sobotu ako som si upratovala nesmela chýbať kazeta v magnetofóne s Miškou Paštekovou! Nožnice, to je moja zbraň. No teraz už aj tavná pištoľ. Strih a strih a je výstrih, strih a strih a je šál, strih a strih a už sedia a škúlia susedia …  akosi takto to aj funguje. ”Roztrhané” tričká, šaty, nohavice, šály bez lemovaní to je teraz in. A susedia škúlia stále 😀 Také strih-strih bude aj toto prudko letné DIY, ktoré vám schladí chrbát, ramená či výstrih 😉

Ideme opäť tvoriť čosi z trička, no tentoraz čosi letné a zostane to tričkom.

Trendom tohto roku sa stali otvorené chrbáty, odhalené plecia či iné časti. Denne vidím po sociálnych sieťach množstvo outfitov dievčat s odhalenými časťami tela. Je to proste trend tohto leta.
Ja na také veľmi nie som. Nemám veľmi na také postavu a nerada odhaľujem  svoje telo pri celodennom outfite. Ale priznám sa, tie otvorené chrbáty sa mi veľmi páči a myslím, že to je aj celkom praktické na taký letný deň. Decentne to ukáže chrbát a prakticky schladí. 🙂 Jedno také tričko s odhalenými ramenami si vytvoríme a nezabudneme ani na odhalený chrbát! ten je môj favorit.

koláž

budeme potrebovať: 

  • tričko (väčšie)
  • nožnice
  • ihla a niť

IMG_8903

potup je malina! budeme len strihať a trošku šiť.

na tričko s otvoreným chrbtom.
otočíme si tričko zo zadu. a vystrihneme trojuholník a prestrihneme aj vrchný lem. preložíme ostrihané časti cez seba, tak aby sa hore kúsok prekrývali. Už len prešijeme vrchný lem a hotovo! strih-strih a tričko s otvoreným chrbtom je už vo vašom šatníku!

IMG_8905IMG_9028

na tričko s otvorenými ramenami.
ozaj doslova, otvorené len ramená. Pri rukáve začneme strihať približne 1-2 cm od spoja smerom na dol k pazuche tak 4-5 cm. Z rukávu striháme cca 4 cm od spoja smerom k nemu. Veď podľa obrázku iste pochopíte. 😉

IMG_8907IMG_9012

na tričko s výstrihom.
vrchný lem trička zostane zachovaný. Pri tomto postupe vám odporúčam tričko s vysokým výstrihom-lemom, po krk. Tričko preložíme na polovicu a kriedou na textil si vyznačíme aký tvar chceme vystrihnúť. To potom jednoducho vystrihneme a hotovo!

IMG_8999

á ešte tuto je sieťové tielko a letný kaktusový kardigan.

IMG_8998IMG_9000IMG_9006IMG_9011IMG_9024IMG_9020IMG_9019

užívajte teplé dni !

Eva

 

 

Reklamy