radosť tvoriť.

pre žienku.

snáď už je všetko za nami a konečne môžem mať svoj bežný režim, ktorý mi-lu-jem. teda ešte jedna vec nás čaká. ale o tom potom. (:
síce nie som ešte na trilión percent zdravá a moja pokožka nie je bledoružovej farby, ale moja myseľ už praskala vo švíkoch. Sezón soplíkov a obdobie kvapkajúcich nosov je čoskoro za nami! hurá.  Tóľko nápadov… tákže poďme na to.

v stredu (8.3.), kto nevie, je deň žien. Deň kedy všetky žienky sveta majú siatočok! Je jedno či je to malinké bábätko, malá slečna, správna tínka, dospelá žena či staršia pani.  Stále má svoj deň – deň žien(ok).  tento rok je to druhá marcová streda. a bude to superDuper deň!

Som toho názoru, že nie je dôležité či je sviatok a či piatok, stále sa máme nejako obdarúvať, jednoducho len tak. No predsa je pekné, ak si pripomenieme aj ten špeci deň, ktorý práve je. Hoc len socialistickým karafiátom! alebo čímsi tvorivým.

Nasledujúce 3 DIY môžete využiť nie len na deň žien, ale aj na bežnú stredu, či májovú sobotu. Dajú sa jednoducho prerobiť výmenou farieb a motívov pre akúkoľvek vekovú kategóriu, ženskú osobnosť či inú príležitosť. (: šups na to!

2017-03-05-08.15.02-1.jpg.jpeg

♥ čaj pre žienky.

čaj. tak pokojné slovo, ako by mala byť aj žena.

2017-03-05-08.15.29-1.jpg.jpeg

  • papier, nožnice, fixa, lepiaca páska a vrecúškový čaj

z papiera vystrihneme obdĺžnik, ktorý prehneme na polovicu. Otočíme si papier tak, aby vrch ostal voľný. Boky trocha zahneme a páskou prilepíme. Vznikne nám mini obálka pre čaj. Z prednej strany napíšeme čosi milé.dušu potešujúce vhodíme vrecko čaju a zalepíme. Poteší nie len srdce ale i myseľ! ♥

ako citát či myšlienka úplne postačí čosi malé a povzbudivé. Čím viac osobnejšie, tým lepšie.  (nepi toľko čaju! . cukrík pre tvoje bruško. vypi ho skôr ako ja. )

2017-03-05-08.12.05-1.jpg.jpeg
tie čaje z lidl sú NAJlepšie! ♥

♥ ženská karta.

stvorenie malé útle nežné. žena – slovo je to bežné.

2017-03-05-08.15.13-1.jpg.jpeg

  • papier, nožnice, fixa a lepidlo.

Papier vystrihneme do tvaru obdĺžnika, kocky, kruhu, čohokoľvek. Dáme tomu kúsok lásky (srdiečka, hviezdičky, bodky, pásiky . . . ) a citát či pekná myšlienka nesmie chýbať.  ♥

Stačí premeniť bežný citát na trochu osobnejší a hotovo. (žena vínom objatá, na zážitky bohatá. • stvorenie útle, milé nežné. žena.slovo je to bežné. • za každou úspešnou ženou stojí poriadna dávka čokolády a pes. )

2017-03-05-08.14.09-1.jpg.jpeg

♥ srdce každej žienky.

radosť spočíva v maličkostiach.

2017-03-05-08.14.21-1.jpg.jpeg

  • filc, stuha, základ pre brošňu, nožnice, tavná pištoľ, ceruza a iné drobnôstky.

Na filc si nakreslíme srdce požadovanej veľkosti a vystrihneme. Zo stuhy (alebo šnúrky) si urobíme mašľu. Pomocou tavnej pištole všetko postupne s trpezlivosťou prilepíme k sebe a hotovo! Ja som našla v mojich tvorivostiach aj také drevené brezové srdénko, ták som ho patrične využila. (:

2017-03-05-08.12.37-1.jpg.jpeg2017-03-05-08.13.13-1.jpg.jpeg

byť ženou v dnešnom svete je dôležité. Naša úloha sa mení každým dňom. Naším poslaním už nie je len byť mamou a slúžiť svojmu mužovi (ako kedysi). Čoraz viac sa na nás pozerá ako na silné bytosti, ktoré dokážu robiť mužskú prácu a znášať omnoho viac nátlaku. Iste také ženy sú, nezávidím.  Je dôležité ukázať ostatným, že sme silné, ale zároveň aj nežné, útle a jemné stvorenia, ktoré dokážu urobiť čokoľvek. . .  ale nie všetko naraz!

sme silné,
sme nežné
a sme vďačné. ♥

aj ja som veľmi preveľmi vďačná za každú jednu žienku, ktorá sem zavítala. ♥

2017-03-05-08.14.39-1.jpg.jpeg

krásne dni majte!

Eva

Reklamy